Sevgili hemşehrilerim,

 

 

Bölgesinin çekim merkezi konumundaki şehrimizin sahip olduğu sosyal, kültürel, tarım ve turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması için yoğun bir gayret gösteriyoruz. 

 

Büyükşehir Belediyesi olarak, fiziki yatırımlarımız kadar sosyal ve kültürel hizmetlere de büyük önem veriyoruz. Bu anlamda düzenlediğimiz etkinliklerle birlikte, bu etkinliklerin gerçekleştirileceği mekânları da bir bir hayata geçiriyoruz. Bugüne kadar hizmete sunduğumuz 35’in üzerindeki sosyal tesisimizden on binlerce hemşehrimiz istifade ediyor. 

 

Hazırlıklarını tamamladığımız Turizm Master Planı ve Tarım Master Planları ile şehrimizin bu alanda da bir cazibe merkezi haline gelmesi için çalışıyoruz. Yaptığımız bu çalışmaların başarıya ulaşması için gerek ulusal ve gerekse uluslararası tanıtıma büyük önem veriyoruz. 

 

Göreve geldiğimiz 2009 yılından itibaren Malatya’nın ve sahip olduğu değerlerin tanıtımı için Ankara ve İstanbul başta olmak üzere il dışında düzenlenen ‘Malatya Tanıtım Günleri’ne iştirak ediyoruz. Tanıtım Günleri kapsamında bir yandan Belediye olarak yaptığımız çalışmalar hakkında özellikle gurbetteki hemşehrilerimizi bilgilendirme fırsatı bulurken, bir yandan da Malatya’mızın genel anlamda tanıtımı için özverili bir şekilde çaba sarf ediyoruz. 

 

2017 yılı içerisinde bu konuda çok önemli bir hizmeti daha tamamladık. Büyükşehir belediyesi olarak, Malatya İli Tanıtım Filmini hazırladık. Malatya’nın tarihi, turistik, sosyal, ekonomik değerlerinin yanı sıra özellikle son yıllarda giderek önem kazanan gastronomi bakımından da çok zengin bir tanıtım filmi oldu. 

 

Yine 2017 yılı içerisinde Büyükşehir Belediyemiz Kültür A.Ş. tarafından da Fuarlar Şehri Malatya’mızda İstihdam Fuarı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı, Uluslararası Kitap Fuarı, Yapı ve Dekorasyon Fuarı, İl İl Yöresel Ürünler Fuarı ve Kayısı Yarışması başta olmak üzere birçok fuar düzenlendi. 

 

Yıl boyunca Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığımız ile Kültür A.Ş.miz işbirliğinde ayrıca, Ramazan Geceleri, Kutlu Doğum etkinlikleri, sempozyumlar, panel, konferans ve birbirinden farklı çok sayıda etkinlikler düzenleyerek, hemşehrilerimizin kültür ve sanatla dolu bir yıl geçirmelerine katkı sunduğumuza inanıyorum. 

 

2018 yılı içerisinde de bir birinden önemli fuarların düzenleneceği, kültür ve sanatsal etkinlerin yapılacağı dolu dolu bir yıl geçirmeyi umut ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.