Sevgili Hemşehrilerim!

Şehir tarihtir, kültürdür, sanattır, medeniyettir. Şehir; insan olarak varlığımızın ve dünyada var oluşumuzun sembolüdür. Bu yüzdendir ki ''şehir ile ''medeniyet'' arasında bir yakınlık hatta bir birliktelik söz konusudur. Kültür, bir toplumun ortak değerlerini geçmişten alıp gelecek nesillere taşıyan önemli bir değerdir. Tarihi ve kültür mirasıyla hayli zengin bir birikime sahip olan Malatya’da kültürel ve sanatsal alanda yapılan her çalışma şehrimize değerler katıyor.

Anadolu'nun yükselen değeri Malatya'mız ve siz değerli hemşerilerimizin memnuniyeti için hayatın her alanında olduğu gibi kültür ve sanat alanındaki çalışmalarımıza öncelik veriyoruz. Göreve geldiğimiz günden beri güzel Malatya'mıza ve siz değerli Malatyalı hemşerilerimize hizmetin en iyisini, en güzelini sunmaya çalışıyoruz. Bu bilinçle hizmet ve yatırımlarımızı yapıyoruz. Malatya'mızın “Güçlü Kent” olması için yeni kültür merkezleri ve sanat sokaklarını hayata geçiriyoruz.

Tarih boyunca farklı kültürel zenginliği bünyesinde bulunduran ilimiz Malatya'da 2015 yılında sizler için birçok özel ve güzel etkinlik düzenledik. 2015 yılında Malatya'mızı “Fuarlar Şehri” yapmanın gururunu ve onurunu yaşıyoruz. Tarımdan Sanayiye, Anadolu Kitap Fuarı’ndan Bilim ve Çocuk Şenliği’ne, İl İl Yöresel Tatlar Fuarı’ndan El Emeği Göz Nuru Sergisi’ne, Ramazan Ayı Aspuzu Geceleri’nden Engelsiz Yaşam Fuarı’na, İstihdam ve Kariyer Günleri’nden Malatya Tanıtım Günleri’ne olmak üzere birçok fuar organizasyonuna ev sahipliği yaptık. 

Yapmış olduğumuz bu etkinlikler sayesinde bölgemizde bulunan illere öncülük etmenin sevincini de yaşıyoruz. 2015 yılında yine Malatya'mızda birçok tanıtım, organizasyon ve kültürel etkinlik düzenledik. 2016 yılında sizlerle birlikte kültür ve sanatla dolu bir yıl geçirmeyi umut ediyorum.Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.