Genel Müdür'den
Merhaba 2018

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş olarak ilimizin tanıtılması, kültürel değerlerimizin yaşatılması ve yaygınlaştırılması amacıyla 2017 yılında düzenlediğimiz fuarların yanı sıra birçok kültürel etkinlik ve tanıtım çalışmalarını da organize ettik. Bu anlamda organize ve iştirak ettiğimiz fuar, etkinlik ve çalışmaların bir kısmı kronolojik olarak şu şekildedir:

=         17-19 Mart 2017 İstihdam Fuarı

=         08 Nisan 2017 Asr-ı Saadet Gecesi

=         12-16 Nisan 2017 11. Malatya Tarım Fuarı

=         05-14 Mayıs 2017 6. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı

=         27 Mayıs – 20 Haziran 2017 Malatya’da Ramazan Geceleri

=         21 Haziran 2017 Kadir Gecesi Özel Programı

=         14 Haziran 2017 En güzel Yaş Kayısı Yarışması

=         14-15-16 Temmuz 2017 Vatan Nöbeti ve Şehitleri Anma

=         7 Ekim 2017 Ehl-i Beyt sevgisi ve Kerbela

2017 yılı içerisinde düzenlemiş olduğumuz birbirinden renkli fuarlar, etkinlikler, açık alan ve salon organizasyonlarıyla şehrimizi en iyi şekilde tanıtmaya çalıştık. Bu tanıtımların yanı sıra milli, manevi ve yerel değerlerimiz ekseninde şehrimizin kültürel, sanatsal ve sosyal yaşamına renk katmaya çalıştık.

Düzenlediğimiz birbirinden nitelikli fuarlarla şehrimizin ekonomisinin daha da canlanmasına katkıda bulunarak Malatya’nın ticari kapasitesini genişletmeyi amaçladık. Fuarlarımızı, nitelik ve nicelik bakımından ulusal düzeyde örnek fuarlara dönüştürmeyi başardık. Bu anlamda Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet ÇAKIR’ın “FUARLAR KENTİ MALATYA” hedefini gerçekleştirebilmek için ekip anlayışı içerisinde yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bu hedefin çok yakın olduğunun farkında oluşumuz bizim için büyük bir mutluluk. Yaptığımız çalışmalar Malatya’mızı bölgesine öncülük eden Türkiye’nin örnek şehirlerinden birine dönüştürdü.

Kültür A.Ş olarak düzenlediğimiz fuarlarda ve etkinliklerde niteliği çok önemsediğimizi belirtmek istiyorum. Fuarlar öncesi “Ortak Akıl” hassasiyetiyle Malatya’daki cemiyet teşekkürleri, basın-yayın kuruluşları ve fuar paydaşları ile bir araya gelerek istişareler gerçekleştiriyoruz. Bu istişarelerin ve yoğun çalışmalarımızın neticesi olarak fuarlarımız, hem ziyaretçi ve firma katılımı açısından hem de bölge illerimizden katılım noktasında ciddi anlamda rağbet gördü. Böylece gelenekselleştirdiğimiz fuarlarımızda gözle görülür gelişim ve değişim yaşandı. Ülkemizdeki alanında öne çıkmış kapsamlı fuarlara bizzat iştirak ederek ve oralarda gözlemlerde bulunarak Malatya fuarlarını bir adım daha ileri taşıma noktasında çalışmalar yapıyoruz. Yaptığımız çalışmalarda niteliğini arttırdığımız fuarlarımız, birçok il tarafından örnek alınıyor özellikle son yıllarda çevre illerimizde fuarlar için ilham kaynağı olması bizler için ayrı bir gurur vesilesi.

2017 fuar ve organizasyonlarımızın tamamlanmasıyla 2018 yılı çalışmalarımızı planladık ve hazırlıklarımıza başladık. Çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.

2017 yılını uğurlarken 2017’de daha güzel fuarlar, organizasyonlar, tanıtım ve kültürel etkinliklerle sizlerle buluşmayı ümit ediyor, saygılar sunuyorum.