AUTOSHOW FUARI

Şehirde ekonomik canlılığının yakalanması, yatırım anlamında cazibe merkezi olması üzerinde önemle durulması gereken temel bir meseledir. Bir şehirde organize edilen fuarlar, o şehirde üretim ve katma değerin bulunduğunu gösterir. Malatya’nın ekonomik anlamda gelişimine katkı sağlamak ve bölgenin önemli bir cazibe merkezi haline dönüştürmek için fuar etkinlikleri düzenlenmektedir. Üretilen ürünlerin iyi şekilde pazarlanması ve satışa sunulacak alanların oluşturulması önemli bir husustur. Bu anlamda Malatya'da her yıl 8 fuar düzenleniyor. Düzenlenen her fuar, şehre ciddi anlamda katkı sunuyor.

Otomobil fuarları, her yıl yeni modellerin, yeni tasarımların, yeni teknolojilerin ilk kez tanıtıldığı yerlerdir. Gerçek otomotiv tutkunları, gazeteciler, mühendisler ve yatırımcılar bu fuarlara her yıl akın ediyor. Hatta tatil planlarını otomobil fuarlarına göre yapanların sayısı da epey fazla. 

Yerli otomobilin konuşulduğu şu demlerde Malatya’da hayat geçirilen fuarlardan biri de Autoshow Fuarı’dır. Auto Show Fuarı ile çevre illerden vatandaşların Malatya’ya gelmesi hedeflenmektedir. Bir hafta boyunca araç satın almak veya bu piyasadaki yenilikleri görmek için şehir içinden ve dışından Malatya’ya gelecek vatandaşlarımızın şehre ekonomik katkı sunmaları hedeflenmektedir.