EL EMEĞİ GÖZ NURU SERGİSİ
Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin Malatya Valiliği işbirliği ile gerçekleştirdiği Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından desteklenen Kültür A.Ş tarafından organize edilen “El Emeği Göz Nuru Sergisi ve Öğrenme Şenlikleri Fuarı” her yıl düzenli olarak Malatyalılara kapılarını açmaktadır.  

“El Emeği Göz Nuru Fuarında” Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren sanat merkezlerindeki ve semt konaklarındaki kurslardaki eğitim gören kursiyerlerin yıl içerisinde yapmış oldukları ürünler sergilenmektedir. Aynı zamanda Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı kurs eğitim merkezlerinde, İlçe Halk Eğitim Merkezlerinde ve Çıraklık okullarında yapılan çalışmalar da sergilenip, satışa sunulmaktadır.

İl genelinde yüzlerce kurs merkezinde özellikle kadınlarımıza yönelik el becerilerini geliştirici ve bunu ekonomik değere dönüştürücü çalışmalar yapılmaktadır. Kursiyerlerin bir yıl boyunca göz nuru akıtıp el emekleri ile yoğurdukları mefruşat ve el sanatları ürünleri, hat, tezhip, ebru, heykel ve resim gibi eserleri “El Emeği Göz Nuru Fuarında” ziyaretçilerin beğenilerine sunulup ekonomik değere dönüştürülmektedir.