ENGELSİZ YAŞAM FUARI

“Beraber Yürüyoruz” sloganıyla sosyal belediyecilik anlayışına istişare kültürünü kazandıran Malatya Büyükşehir Belediyesi, bu yürüyüşe engelli vatandaşları da katıyor. Engellilere yapılan hizmetler konusunda engelli vatandaşlarımızın sorunlarını mercek altına alıp çözüm sunmayı temel ilke edinen belediyecilik anlayışıyla hareket eden Malatya Büyükşehir Belediyesinin çabalarıyla Malatya engelliler noktasında büyük bir hız kazandı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş, “Hayatı Paylaşmaya Engel Yok” sloganıyla engelliler hususunda farkındalık oluşturmak, onların sorunlarına dikkat çekmek, sıkıntılarını kamuoyuna duyurmak, en önemlisi de hayatı paylaşmak için engelin olmadığını ortaya koymak için “Engelsiz Yaşam Fuarı” düzenlemektedir.

Malatya’daki kurum ve kuruluşlar tarafından fuar süresince engellilere yönelik olarak nelerin yapıldığı, daha nelerin yapılması gerektiği, bu anlamda engellilere verilen hizmetler masaya yatırılmaktadır. Yapılan ve yapılacak olan hizmetler, fuar kapsamında gündeme getirilerek daha iyi nasıl oluru tartışılmaktadır.

Engelsiz Yaşam Fuarı, engelli vatandaşlarımızın ve yakınlarının yenilik ve gelişmelerle ilgili bilgi sahibi olmalarına yardımcı olmak, yerel yönetimlere engelliler için yaptıkları mimari ve kentsel düzenleme ve faaliyetlerle ilgili destek sağlamak, sivil toplum kuruluşları arasında etkileşimi güçlendirecek sosyal sorumluluk bilincinin gelişmesine ve yaygınlaşmasına imkân oluşturmak gibi son derece önemli hususlara vesile olmaktadır.