İl İl Yöresel Tatlar Fuarı
TÜRKİYE’NİN LEZZETLERİ MALATYA’DA BULUŞTU
Bu yıl ilk kez 17 - 25 Ekim 2015 Tarihleri arasında düzenlenen ve vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören fuara Türkiye’nin farklı bölgelerinde 22 İlinden 71 firma katıldı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş yine çok önemli bir etkinliğe imza attı. Farklı ve yeni projeleri hayata geçiren Malatya Kültür A.Ş’nin düzenlediği “İl İl Yöresel Tatlar Fuarı” organizasyonu büyük ilgi gördü.

Bu yıl ilk kez 17 - 25 Ekim 2015 Tarihleri arasında düzenlenen ve vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören fuara Türkiye’nin farklı bölgelerinde 22 İlinden 71 firma katıldı.

25 Ekim Pazar gününe kadar 10.00- 21.00 saatleri arasında açık olan ve Anadolu mutfağının en lezzetli tatlarının ve ürünlerinin sergilendiği fuara gelen vatandaşlar böyle bir etkinliğe imza atan Malatya Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederek ”Malatyamız için çok önemli bir etkinlik. Başkanımıza Malatya’ya böyle bir etkinlik kazandırdıkları için teşekkür ediyoruz. Bu fuarda hem farklı yörelerin ürünlerini bulabiliyoruz hem de kış ayları için ihtiyacımız olan ürünlerden satın alabiliyoruz”” diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.

Düzenlenen organizasyondan memnun olan katılımcı firmalar, kendilerini ağırlayan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ederek, ”Malatya’da böyle fuar yapılacağını öğrendiğimizde katılım noktasında önce tereddüt yaşadık. Geldiğimizde çok sıcak ve yoğun bir ilgi gördük. Fuarı düzenleyen Kültür A.Ş’ye ve gösterdikleri ilgiden ve misafirperverliklerinden dolayı Malatyalılara çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Malatya fuarlar şehri olacak…

Fuara çok iyi hazırlandıklarını belirten Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın gösterilen ilgiden memnun olduğunu belirterek “Kültür A.Ş olarak Malatya’da fuarlar ve kültürel etkinliklerimizi Başkanımız Ahmet Çakır’ın “ Malatya fuarlar şehri olacak”  hedefleri doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Türkiye’nin lezzetlerini buluşturduğumuz bu fuara firmaların ve vatandaşların ilgisi çok mutlu etti. Bu yoğun ilgi doğru bir karar verdiğimizi göstermiştir. İnşallah bundan sonraki yıllarda fuar denilince herkesin aklına Malatyamız gelecek.

25 Ekime kadar açık olacak fuara katılım gösteren firmalarımıza ve hemşerilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.