MALATYA İNSAN KAYNAKLARI VE İSTİHDAM FUARI

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş, İŞ-KUR Malatya İl Müdürlüğü işbirliğiyle “MAİF-Malatya İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı” düzenliyor. 

“İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” anlayışını benimsemiş kurumların nitelikli işgücü oluşturma bağlamında da bir takım çalışmalar yapmaları gerektiği ortadadır. MAİF, çocuklarımızın piyasanın ihtiyacı olan mesleklerde yetişmesi için meslek liselerinin teşvik edilmesi, onların önünün açılması ve gelen talepler doğrultusunda yeni branşların açılması noktasında bilinç oluşturmak amacındadır. Lise, yüksekokul ve üniversiteyi bitiren gençlerimizin elinde meslek olması 'ben her şeyi yaparım'dan öte, 'Ben şu konunun uzmanıyım. Ben şu konuda eğitim aldım.' demesinin altyapısını oluşturmanın zemini olmaktadır.  

Malatya Valiliğinin koordinatörlüğünde, İnönü Üniversitesi, Malatya Ticaret ve Sanayi Odasının desteği Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş organizasyonuyla düzenlenen “MAİF-Malatya İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı”, Malatya’daki işgücünü arz edenler ile işgücünü talep edenleri buluşturmak, mesleki eğitim, istihdam ve insan kaynakları konusunda taraflar arasında işbirliğinin kalıcı ve kurumsal hale getirilmesini amaçlamaktadır.

“Bu Fuarda İş Var” sloganı ile düzenlenen MAİF, katılımcı firmalarla nitelikli işgücü kaynaklarını bir araya getirmektedir. İşçi arayan firmalarla, iş arayanlara buluşma imkânı sağlamaktadır. 

MAİF, aynı zamanda devletin istihdam ve üretim alanında sağladığı imkân ve fırsatlardan, verdiği desteklerden haberdar edip katılımcı firma ve işgücü potansiyelinde bu alanda farkındalık oluşturmaktadır.