Sanayi ve Ticaret Fuarı
Doğu’nun Batı’ya, Batı’nında Doğu’ya açılan kapısı olan Malatya’da düzenlenen Malatya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı bölgenin en büyük karma fuarıdır.  Malatya Belediyesi’ne ait Mişmiş Park Fuar Alanı’nda bulunan fuar merkezinde toplam 11.250 metrekare kapalı alan ve 3.000 metrekare açık alan bulunmaktadır. 

Katılan firma profillerine bakıldığında fuara; İmalat, ithalat ve ihracat, site ve inşaat, çevre düzenleme ve peyzaj, ısıtma-soğutma ve doğalgaz sistemleri, turizm , otomotiv sanayi, kimya, müteahhitlik ve proje, gıda, tekstil, sanayi, su arıtma, sağlık ve tıbbi cihazlar, plastik ve temizlik, medikal guruplar, finans, endüstriyel mutfak ekipmanları, ev ve ofis malzemeleri, elektrik ve elektronik, güvenlik, bilgisayar ve iletişim, beyaz eşya, yapı ürünleri sektörlerinde yer alan firmalar iştirak etmektedir. 

Malatya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı, ürün ve hizmetlerin tanıtımının, iş bağlantıları yapılmasının, hedef kitleler ile etkili bir zeminde buluşulmasının, satış yapmanın, dağıtım ve hizmet kanallarını genişletmenin ve gelişmekte olan pazarda alternatif olmanın en etkin ve kısa yolunu oluşturacaktır. Bölgede merkez niteliği taşıyan Malatya’nın, yakın çevresiyle birlikte, fuara katılan  sektörler için geniş bir pazar durumunda olduğu ortaya çıkmıştır. Bu pazarın önde gelen lokomotiflerinden birisi, Sanayi  ve Yapı Ürünleri sektörüdür. Bu sektörlerin büyümesi ve gelişmesi kendine bağlı olarak yan sektörlerle birlikte oldukça önemli bir katma değer yaratabilecektir.

Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük karma fuarı olarak ifade edilen  Malatya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı, bu yıl 104 katılımcı firmaya ev sahipliği yaptı. Kültür A.Ş., 11.250 metrekare kapalı alan ve 3.000 metrekare açık alanda yurtdışında, yurt içinde ve Malatya’da katılan firmaları, yaklaşık 100 bin ziyaretçi ile buluşturma imkanı sağladı.
 


"BU FUAR 5174 SAYILI KANUN GEREĞİNCE TOBB (TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ) İZNİ İLE DÜZENLENMEKTEDİR"