Yapı ve Dekorasyon Fuarı

Yapı ve Dekorasyon Fuarı Malatya ve çevre illerin inşaat sezonun başladığı dönemde düzenlenmektedir. Fuar, yapı yenileme ve tadilat çalışmaları için malzeme alternatifleri sunma, sektördeki gelişmeler ve yeniliklerden haberdar olma, sektör ve Pazar içerisinde durum analizi yapabilme, müşterilerle yüz yüze buluşma, bayilik verme, mevcut bayiler ile ilişkileri geliştirme gibi birçok imkanı sunacaktır. Ayrıca katılımcı kuruluşların, yeni pazarlar bulması, hem bölge hem de çevre illerin ihtiyaçlarını belirlemeleri ve sipariş almalarını sağlayacak büyük bir ticaret platformu oluşturacaktır.

     Büyükşehir Belediyesi Yanı Fuar Alanı’nda düzenlenen Yapı ve Dekorasyon Fuarı Malatya yatırımcı kamu kuruluşlarını ve yapı profesyonellerini bir araya getirerek yapı sektörünün nabzını tutmuştur.

     Yapı ve Dekorasyon sektöründeki yeniliklerin sergilendiği ve çok sayıda farklı ürün segmentini aynı çatı altında buluşturan fuarda, ziyaretçiler, yapıdaki en son teknolojiler ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olmuşlardır.
   
     Yapı ve Dekorasyon Fuarımız; Türk yapı malzemesi sektörünün dev firmalarını, mimarlar, mühendisler, peyzaj mimarları, müteâhhitler, GYO’lar, meslek odaları, resmi ve yerel yönetim temsilcileri, yatırımcılar, akademisyenler, öğrenciler ve ilgili STK’lardan oluşan yapı sektörü profesyonellerini bir araya getiriyor.
   
     Firmaların; sektördeki diğer üreticilerle buluşarak farklı ihtiyaçlarını karşılayabildiği, en yeni trendleri ve teknolojik gelişmeleri takip edebildikleri ziyaretçilerin ise evlerinde, işyerlerinde ve günlük hayatta kullanabilecekleri modern ve ergonomik tüm dekorasyon malzeme ve mobilyalarının topluca görme ve inceleme fırsatı bulabilecekleri fuar, bölge ekonomisine de olumlu katkılar sağlayacaktır.

     Fuar, yapı elemanları, inşaat, iç mimarı, tesisat ve yalıtım mobilya ve yan sanayi ile ofis mobilyaları, dekorasyon, halı, bahçe, ev tekstili, aksesuarları ve ev elektroniğine kadar önemli üretici ve ithalatçı firmaları  bu fuarda buluşturarak, her kesime ve her zevke hitap edecek modellerin yer aldığı,  son derece renkli ve hareketli bir atmosferde gerçekleşecektir.
 
     Türk yapı malzemesi sektörünün en köklü ve en büyük buluşmaları olan Yapı ve Dekorasyon Fuarları, “Yapı”nın tüm süreçlerinde yer alan binlerce ürün ve hizmeti tek bir çatı altında toplayan, çeşitlilik içeren örnekleri karşılaştırılarak malzeme seçiminde kolaylık sağlayan, sektördeki en yeni teknoloji ve gelişmelerin sergilendiği, uygulamadaki çözüm önerilerini uzman görüşleri ile değerlendirme fırsatı sunan, yarattığı iş olanakları ile sektöre ticari fayda sağlayan Yapı ve Dekorasyon Fuarları günümüzde hızla büyümektedir.

     Fuarların düzenlendiği alanda mevcut pazarların korunmasına katkı sağlarken, yeni pazarlar ve müşteriler yaratarak Malatya ve ekonomisinin ve sektörlerin gelişmesine büyük fayda sağlayacaktır.

KATILIMCI PROFİLİ:
Ahşap yapı elemanları
Aktarım Araçları (Yürüyen Merdivenler, Asansör vb. ) 
Arıtma Sistemleri
Asma Tavan Sistemleri ve Aksesuarları
Bağlantı-Tespit Elemanları
Banyo-Mutfak Donanımları
Beton-Donatı ve Ekipmanı
Bilgisayar Yazılımları
Bina İçi Donanım, Mobilyalar
Bitirme Elemanları
Borular ve Yardımcı Ekipman
Boya-Vernik
Bölme Duvarlar
Cam ve Saydam Elemanlar
Cephe Kaplamaları
Çatı Kaplamaları
Çevre Düzenleme / Peyzaj
Döşeme Kaplamaları
Duvar Blokları ve Elemanları
Duvar Kaplamaları
Doğalgaz
Elektrik-Aydınlatma
Enerji
Gayrimenkul Pazarlama
Giydirme Cephe Sistemleri
Güvenlik Sist. ve Bina Otomasyonu
Hazır Harç ve Sıva
Hizmetler
Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımı
Isıtma-Havalandırma-İklimlendirme
İskele-Kalıp ve Ekipmanı
İş Makineleri ve El Aletleri
Kapı Sistem ve Aksesuarları
Korkuluk ve Küpeşte Sistemleri
Kış Bahçeleri
Merdivenler
Müteahhitlik Hizmetleri
Nalburiye
Panjur, Stor ve Jaluzi
Pencere Sistemleri ve Aksesuarları
Prefabrike Elemanlar ve Aksesurlar
Profiller
Şömineler
Saunalar ve Yüzme Havuzları
Sektörel Yayınlar
Tasarım ve Proje Hizmetleri
Tesisat Ekipmanı
Yapım Sistemleri
Yapı Kimyasalları, Yapıştırıcılar, Bağlayıcılar
Yapısal Çelik Elemanları ve Aksesuarları
Yönlendirme Sist. ve Teşhir Elemanları


ZİYARETÇİ ORGANİZASYONU ÇALIŞMALARI

Elektronik Posta ile Yapılan Tanıtım Çalışmaları,
Müteahhit, Mimar, Mühendis ve İç Mimarları,
Sektör Firmalarını,
Kooperatifler ve Site Yönetimleri,
Ticaret ve Sanayi Odaları,
Esnaf ve Sanatkâr Odaları,
Kamu Kurum ve Kuruluşlarının İlgili Birimleri,
Belediyelerin İlgili Birimleri
Üniversitelerin İlgili Bölümleri ve Birimleri
Büyük yapı marketlerle anlaşmalar yapılarak davetiye stantları kurulması.   
Gayrimenkul yatırım uzmanları
Emlak şirketleri
Konut ve Toplu konut yapan kişi ve kuruluşlar

Türkiye genelinde sanayi bölgeleri ve yerleşim birimlerinde fuar davetiyeleri dağıtılarak, profesyonel ziyaretçilerin ve nihai tüketicilerin fuarı ziyaret etmeleri sağlanacaktır.