Malatya'nın Tüm İlçeleri Bursa'da

Bursa İl Dernekleri Federasyonu (BİLDEF) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “2. Anadolu Günleri” başladı.  "Anadolu’nun bütün renkleri Bursa’da" sloganıyla bu yıl ikincisi düzenlenen 2. Anadolu Günleri, Merinos AKKM Fuar Alanı'nda açıldı.

Anadolu'nun tüm renklerinin buluştuğu 2. Bursa Anadolu Günleri Fuarı’nda  Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı öncülüğünde Kültür A.Ş organizasyonuyla Malatya ilçeleri de yerini aldı. Malatya'nın tüm renkleri, kültürü ilçeleriyle birlikte Bursa'da buluştu.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın " Bursa fuarında üzerinde durduğumuz en önemli konu Malatya’mızın kültürel değerlerini tanıtmak ve özellikle diğer illerde yaşayan hemşerilerimizi Malatya ile buluşmasını sağlamak. Bursa aynı zamanda ekonomik açıdan potansiyeli yüksek olan bir şehir olduğu için, bu fuarda kayısımızın tanıtımını da gerçekleştiriyoruz" dedi.  

Ayrıca, Malatya'nın yöresel yemeklerini ikram ediyoruz. Bunun yanında Büyükşehir Belediyemizin Başkanlığında, ilçe belediyelerimizin yaptığı çalışmaları burada ziyaretçilerimize aktarıyoruz. 28 Mart 2016 Tarihine kadar sürecek olan fuara Bursa'da ve Bursa'ya yakın olan diğer illerdeki hemşerilerimizi de katılmaya davet ediyorum” diye konuştu. 

Malatya standına yoğun ilgi

Yoğun ilginin olduğu Malatya standını ziyaret eden Bursa Valisi Münir Karaloğlu'na Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın tarafından kayısı ikram edildi.

Malatya standını ayrıca, Bursa Vali Yardımcısı Emin Osman Bulgurlu ve İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman’da ziyaret etti.  

Festival 4 gün boyunca açık olacak. Merinos Fuar alanındaki stantlar 23 - 28 Mart 10:00- 20:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.  

Galeri