13. Tarım Fuarı Öncesi Yapılacak Çalışmalar Ele Alındı

13. Tarım Fuarı Öncesi Yapılacak Çalışmalar Ele Alındı

Bu yıl 10-14 Nisan 2019 tarihinde Mişmiş Park Fuar alanında gerçekleşecek olan “13. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı” hazırlıkları kapsamında  kentteki tarımla ilgili üretici ve yetiştirici birlik başkanları ve ziraat odası başkanları ile istişare görüşmeleri gerçekleştirildi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Tarım İl Müdürlüğü Başkan Vekilinin yanı sıra Ziraat Odaları Başkanları, Üretici Birlik Başkanları ve tarım kuruluşları yetkilileri katılım gösterdi.

Öğretmenevi Aspuzu Toplantı Salonu’nda yapılan toplantı Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın yaptığı açılış konuşması ile başladı. Akın: “Tarım fuarı etkinlikleri konusunda çalışmaları daha verimli hale getirme adına istişarelerde bulunuyoruz. Fuar öncesi gerçekleştirdiğimiz bu tür toplantılar, hem ziyaretçi katılımını arttırma noktasında hem de daha iyi bir fuar organizasyonu için yeni fikirler noktasında bizlere çok ciddi katkı sunmaktadır. Bu yıl gerçekleştireceğimiz tarım fuarımız renkli görüntülere sahne olacak. Fuar boyunca yarışma, ikram vs. etkinliklerimiz sahne alacak. Yeni teknolojik ürünleri çiftçilerimizle buluşturacağız.” dedi.

Akın: “Tarım fuarına destek olan başta Sayın Malatya Valimize, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımıza, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüze, Üretici ve Yetiştirici Birlik Başkanlarımıza, Ziraat Odası Başkanlarımıza emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

Yapılan istişare toplantısında fuar öncesi yapılacak olan çalışmalar ele alındı.  Daha verimli bir organizasyonun zemin etüdü yapıldı. Geçen yıllarda yaşanan aksaklıklar dile getirilip bu yıl daha iyi bir organizasyonla halkımızı muhatap etmenin şartları olgunlaştırıldı.

Toplantıda “En Güzel BuzağıEn Güzel Kuzu, En İyi Bal” yarışmalarının günlerinin belirlenmesi, verilecek ödüller, ikramlar, organizasyonun genel içeriği, fuar duyurusu, reklam çalışmaları ve ulaşım gibi konular karara bağlandı.