13. TARIM FUARINDA EN GÜZEL BUZAĞI YARIŞMASI YAPILDI
Malatya’da 13. Tarım Fuarı kapsamında yapılan yarışmada en güzel buzağılar seçildi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafından gerçekleştirilen 13. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı, çeşitli etkinliklerle devam ediyor. Fuarın 4. gününde Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve Kültür A.Ş tarafından “En Güzel Buzağı Yarışması” organize edildi.

 

Mişmiş Park Fuar Alanında yapılan ve en güzel buzağıların seçildiği yarışmada birbirinden renkli görüntüler ortaya çıkarken yarışmayı, Malatya Valisi Aydın Baruş, Malatya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Tahir Macit, Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın, üretici ve yetiştirici birlik başkanları ve çok sayıda vatandaş izledi.

Yarışmada Yazıhan’dan Hacı Kaya’nın buzağısı 100 tam puan alarak birinci oldu. ikinciliği Arguvan’dan Alaattin Ünal’ın buzağısı 93 puanla ikinci, Akçadağ’dan Lütfü Demir’in buzağısı 91 puan alarak üçüncülüğü kazandı. Dereceye giren buzağı sahiplerine Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından ödül olarak birinciye Cumhuriyet altını, ikinciye yarım altın, üçüncüye ise çeyrek altın verildi. Yarışmaya katılan tüm buzağılar için sahiplerine Beşler Yem tarafından 1’er torba yem, 1’er adet toz vitamin, 1’er adet de sıvı vitamin verildi.