13. TARIM FUARINDA EN GÜZEL KUZULAR SEÇİLDİ

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği ile Malatya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nün tarafından düzenlenen Mişmiş Park fuar alanında 9'uncu 'En Güzel Kuzu Yarışması' yapıldı.

Bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Doğu ve Güney Doğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı etkinliklerinde kuzular yarıştı. 

Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Malatya İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Malatya Tarım İl Müdürü Tahir Macit, Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın, Birlik başkanları ve çok sayıda vatandaşın katıldığı yarışmada birinciliği Darende’den Mehmet Türkmen’in yetiştirdiği kuzu aldı. İkinciliği Arguvan’dan Cihan Mol’un, üçüncülüğü Arapgir’den Cumali Doğan’ın, dördüncülüğü Doğanşehir’den Hasan Kızıl’ın, beşinciliği de Yeşilyurt’tan Nazmi Özcan’ın yetiştirdiği kuzular aldılar.

Yarışmada birinci olan kuzuya tam altın, ikinciye yarım altın, üçüncüye de çeyrek altın verildi. Yarışmaya katılan tüm kuzu sahiplerine mansiyon ödülleri verilerek yarışma sona erdi.

  

Galeri