3. İL İL YÖRESEL ÜRÜNLER FUARI DEVAM EDİYOR

Türkiye’nin birbirinden farklı ve güzel yöresel ürünleri, lezzetleri ve tatları Malatya’da buluştu

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafından gerçekleştirilen Malatya’da 3. İl İl Yöresel Ürünler Fuarı devam ediyor. 

Bu yıl 3. Kez kapılarını açan İl İl Yöresel Ürünler Fuarı 29 Ekim Pazar gününe kadar edecek.

7’den 70’e herkesin ziyaret ettiği fuarda 50 İl’den katılan 100 firma Türkiye’nin farklı yöresel ürünlerini Malatyalıların beğenisine sunuyor. 

Fuara katılan firmalar ilgiden memnun

İl İl Yöresel Ürünler Fuarına ikinci kez katıldıklarını söyleyen Emine Çelik; “Batı Karadeniz Bartın Amasya İlçesinde geliyoruz. Bu güzel fuara ikinci katılışımız. Malatya Büyükşehir Belediyesine böylesine güzel bir fuarı organize ettikleri için öncelikle çok teşekkür ediyoruz. Bizim yöremizin ürünlerini getirdik. Geçen sene çok memnun olduğumuz için katılma gereği duyduk. Bütün Malatyalıları yöresel ürünler fuarına ve standımıza bekliyorum" dedi.

Malatya halkına teşekkürler 

Malatya İl İl Yöresel Ürünler Fuarına katılan ‘’Muğla Milas Zeytin Deryası firma sahibi Derya Günaltay; “Muğla Milas’tan geliyoruz. 3 yıldır Malatya’ya fuara geliyoruz. Malatya halkının ciddi bir derece de bize teveccühü var. İl İl Yöresel Ürünler Fuarı verimli geçiyor. Organizasyon çok güzel geçiyor. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Fuar sonrasında da Malatyalı müşterilerimize kargo ile de zeytin gönderiyoruz. Ciddi anlamda müşteri portföyümüz var. Malatya halkına teşekkürler. 

Akın: İl İl Yöresel Ürünler Fuarımız büyük ilgi görüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın; Gerçekleştirmiş olduğumuz kültürel etkinlikler ve fuarlarımıza desteklerini esirgemeyen başta Sayın Valimize ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkürlerimi arz ediyorum. Bu yıl 3. Düzenlediğimiz İl İl Yöresel Ürünler Fuarına ilgi gösteren herkese ve açıldığı günden itibaren ziyaret eden Malatyalı hemşerilerime şükranlarımızı sunuyorum.” dedi. 

3. İl İl Yöresel Ürünler Fuarının açıldığı günden itibaren büyük ilgi gördüğünü söyleyen Akın, bu yıl fuar alanını büyütmemize rağmen yöresel ürünlere ve stantlara büyük ilgi var. Önümüzdeki yıllarda illerin tanıtımı, firma sayısı ve yöresel ürünler daha da geniş kapsamlı şekilde yapmayı hedeflediklerini ifade etti. 

Akın, İl İl Yöresel Ürünler Fuarımız 29 Ekim Pazar gününe kadar devam edecek. Malatyalı hemşerilerimizi son güne kadar fuarımıza bekliyoruz. 

İl İl Yöresel Ürünler Fuarı Ziyaret Saatleri: 10.00 - 22.00

Galeri