6. MALATYA YAPI VE DEKORASYON FUARI KAPILARINI AÇTI
6. Malatya Yapı ve Dekorasyon Fuarı kapılarını açtı… (3-7 Ekim 2018)

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafından 3-7 Ekim 2018 tarihleri arasında devam edecek, beş günlük 6. Malatya Yapı ve Dekorasyon Fuarı (MAYDEF) Büyükşehir Belediye Yanı Fuar alanında kapılarını ziyaretçilerine açtı. 

Açılışa, Malatya Valisi Ali Kaban, Malatya Büyükşehir Başkanı Hacı Uğur Polat, Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın, Ak Parti İl Başkanı İhsan Koca, Malatya İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Necmi İnce, İl Müftüsü Ümit Çimen, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Yeşilyurt Belediye Başkanı, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı, Oda Başkanları, STK Temsilcileri, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Şehitlerin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış programı Malatya Halk Oyunları ekibinin gösterisiyle konuşmalara geçildi. 

Başkan Polat: Birlikte Yürüyeceğiz, Memleket Emektir

Açılış programında bir konuşma yapan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat: “Ak Parti, bu millete hizmet davasıdır, biz de bu davanın neferleri olarak bu millete layık hizmetleri sunan hizmetkârlarız. Başkanlığı devraldığımızda “Ak Parti söylemez yapar” şiarına yakışır bir şekilde Malatya Valiliği, İlçe Belediyeleri, TSO, Sanat, Basın, İş Dünyası mensupları, Odalar ve STK’larla istişare ederek bir acil eylem planı hazırladık. Bu plan çerçevesinde hazırladığımız 314 projeden 112 projeyi öncelikli acil eylem planı dâhilinde halkımızla paylaştık ve kısa sürede bu projeleri gerçekleştireceğimizi halkımıza taahhüt ettik. Malatya’mızı kısa vadede 2023, orta ve uzun vadede 2053, 2071 vizyonuna hazırlamak için çalışmalarımıza hız kattık. Bütün çabamız şehrimizi marka şehir haline getirmektir. Biliyoruz ki Malatya büyüdüğünde Türkiye’miz büyüyecek. Merkezi hükümetimiz ve yerel yönetimlerimizle birlikte Malatya’mızı marka şehir haline getirmek için şantiyeye çevirdik.

Polat: Malatya’yı Fuarlar ve Müzeler Şehrine Dönüştüreceğiz

Sadece Büyükşehir denmekle büyükşehir olunmuyor. Malatya’yı fuarlar ve müzeler şehrine dönüştürmek için, Malatya’yı marka şehir yapmak için tüm kurum ve kuruluşlarımızla, sivil toplum örgütlerimizle çok çalışmalıyız. Bizler bu ruhla çalışıyoruz, sizlerle birlikte yürüyoruz. Bu kapsamda Kültür A.Ş olarak yıl içinde sekiz fuar organizasyonu yapıyoruz. 6. Malatya Yapı ve Dekorasyon Fuarı da bu kapsamda şehrimizi ekonomik değer olarak büyütecek anlamlı bir organizasyonumuzdur. Geçen yıla oranla yüzde 20 büyüterek 4800 metrekare alanda bu organizasyonu halkımızın hizmetine açan Kültür A.Ş’ye teşekkür ediyorum” dedi.

Ata Sadıkoğlu: Marka Şehir Olmak İçin Üretmek Şart

Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu yaptığı konuşmada “Gelişmişliğin ve marka şehir olmanın göstergesi, yapılan üretimle alakalıdır. Gelişmişlik, üretim alanında yapılan organizasyonlar ve etkinliklerle ölçülür. Ekonomik kıskaca alınmaya çalışılan, ama bu deli gömleğini kabul etmeyen ülkemiz, ayakta kalıp bağımsız ve kendi değerleri üzerinde ayakta durmak istiyorsa üretime yönelmeli, gayret, çaba ve çalışmaları bu noktada odaklamalıdır. Bu bağlamda fuarlar, o şehrin üretim kapasitesi ile alakalıdır. Fuarlar, şehre ekonomik ve kültürel canlılık katar. Fuarlarımızı uluslararası standartlara taşımanın gayreti içinde olmalıyız. Yurt içinden ve yurt dışından fuarımıza katılacak zeminleri oluşturmalıyız. Bu alanda çalışan ve çaba sarf eden Kültür A.Ş’ye teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Vali Kaban: Malatya Gelişen ve Büyüyen Bir Şehrimiz

Malatya Valisi Ali Kaban yaptığı konuşmada: “Bir ilin yurt içinde ve yurt dışında kendinden söz ettirebilmesi ürettiği değerlerle mümkündür. Bu değerler de yapılan etkinliklerle ölçülür. Yine bir şehir ticaret ve sanayi alanında gösterdiği başarı, sanat alanında gösterdiği başarı, toplumsal alanda ürettiği insan gücü alanında gösterdiği başarı ile saygınlık kazanır ve gelişir. Malatya, bu bakımdan önemli işlere imza atan ve Türkiye’de saygın bir yeri olan şehrimizdir. Bu alanda şehrimizin gelişmesi için çabalayan ve bu organizasyon ve etkinliklere imza atan Malatya Büyükşehir Belediyesine, Kültür A.Ş’ye ve çalışanlarına saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen’in duasıyla açılış kurdelesi kesildi.

Çok Sayıda Farklı Ürün Segmenti Bu Fuarda

İnşaat, Yapı, Mobilya, Dekorasyon vb. alanlarda faaliyet gösteren firmaların katıldığı 6. Malatya Yapı ve Dekorasyon Fuarı (MAYDEF) Malatya yatırımcı kamu kuruluşlarını ve yapı profesyonellerini bir araya getirerek yapı ve dekorasyon sektörünün nabzını tutuyor. Malatya Yapı ve Dekorasyon Fuarı (MAYDEF), sektördeki yenilikleri sergileyip çok sayıda farklı ürün segmentini aynı çatı altında buluşturyor.

Hem Firmalar Hem de Vatandaş Kazanıyor

Fuar, iki kademeli alışveriş imkânı oluşturuyor. Birincisi sektörel bazda… Firmalar sektördeki yenilikleri yerinde ve bizzat birinci elden birbirleriyle paylaşmış oluyorlar. İkincisi müşteri bazında… Fuarda en önemli husus fuara katılan firmaların birinci elden son müşteriye ürünlerini direk aracısız arz etme imkânı elde etmeleridir… Binlerce vatandaşın ziyaret ettiği fuar, bu anlamda şehre ekonomik değer katmaktadır.

Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin

Sektörde faaliyet gösteren 55 firmanın katıldığı Yapı ve Dekorasyon Fuarı, sektördeki gelişmeler ve yeniliklerden haberdar olma, sektör ve pazar içerisinde durum analizi yapabilme, müşterilerle yüz yüze buluşma gibi birçok fırsat sunuyor. 

Ziyaretçiler; Yapı, dekorasyon, inşaat, mobilya vs. en son teknolojiler ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi oluyorlar.

Fuar Ziyaret Saatleri

Malatya Yapı ve Dekorasyon Fuarı (MAYDEF) ziyaret saatleri 10.00 - 20.00 saatlerinde Malatyalılara hizmet verecek.