7. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarına büyük ilgi

Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle gerçekleşen Kültür AŞ tarafında organize edilen Ah Kudüs temalı 7. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı birbirinden değerli yazarları ve ziyaretçileri ağırlıyor.

28 Nisan Cumartesi günü kapılarını açan Malatya Anadolu açıldığı günden itibaren kitapseverlerin ilgi odağı oldu.

7’den 70’e ziyaret ediliyor 
Malatya Kitap Fuarında bir dizi etkinlik gerçekleşiyor. Her gün farklı yazarlar okuyucuları ile buluşup imza etkinliği gerçekleştiriyor. Bu kapsamda Malatya Kitap Fuarına gelen yazar Cansu Canan Özgen; Ben kitap fuarları etkinliklerinde yer almayı çok seviyorum. Kitap fuarları şehirlerin kültürel gelişimleri, kişilerin daha çok bilgilenmesi, okumaya – okutmaya, ilime bilime ve eğitime yapılan en önemli yatırımlardan bir tanesidir” dedi.

Canan Cansu Özgen: Malatya huzurlu bir şehir 
Özden, Bizim için okurlarımızla bir araya geldiğimiz, böyle uzaktan uzağa duygusal bağın perçinleştiği bir durum gerçekleşiyoruz. Emeği geçen, düşünen herkese çok teşekkür ediyorum. Malatya’ya ilk defa geliyorum. Malatya huzurlu bir şehir, bu yıl 7'incisi düzenlenen "Ah Kudüs" temalı Malatya Kitap Fuarındayım. Fuar 06 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Tüm kitapseverleri bekliyoruz diye belirtti.

Deniz: Malatya Kültür A.Ş okuyucuyu rahatlatmış
Malatya Televizyon ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kemal Deniz ise, Malatya’da yaşayan yazarlardan biriyim. Şu ana kadar 16 kitabım var. Baskıya hazırda 8 kitabım var. Ağırlıklı olarak yerel kültür çalışıyorum. Ayrıca, şiir kitaplarım var.

Biz ilk Malatya Anadolu Kitap Fuarından itibaren buradayız. Her geçen yıl daha da gelişiyor. Bu yıl mekan daha güzel, Kültür a.ş okuyucuyu rahatlatmış, geçen seneye göre yazar ve yayınevi çok. Emeği geçen, emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Malatya kültürüne çok büyük bir lokomotif oluyorlar. 7’incisi düzenlenen Malatya Kitap Fuarının bir basamak değil beş basamak birden yükseldiğini düşünüyorum.

Akın: Kitap Fuarımıza ilgi büyük
Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın; “7. Malatya Kitap ve Kültür Fuarı her gün birbirinden değerli yazarlarımızı ağırlıyoruz. 200 okulda yazar öğrenci buluşması gerçekleşecek. Fuar alanında bulunan Kudüs ve Kubbet-üs Sahra etkinlik çadırlarında söyleşi & konferans, Ah Kudüs konulu fotoğraf sergisi ve resim çalışmaları gerçekleşiyor. Fuarımıza tüm hemşerilerimizi bekliyoruz.

Kitap Fuarı 06 Mayıs Pazar gününe kadar devam edecek. 
Fuar ziyaret saatleri: 10.00 – 22.00

Galeri