Başkan Polat “İl İl Yöresel Ürünler Fuarı'nı" Ziyaret Etti

Başkan Polat “İl İl Yöresel Ürünler Fuarı'nı" Ziyaret Etti

 

 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Nogay ve Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın ile birlikte Türkiye’nin 45 ilinden 120 firmanın katıldığı “İl İl Yöresel Lezzetler Fuarı’nı” ziyaret etti.

 

 

Başkan Polat: Fuarların Malatya’mız İçin Önemi Büyüktür! 

 

 

Başkan Polat, tüm stantları gezip her bir firma temsilcisiyle ayrı ayrı hasbihal etti. Fuar’dan memnuniyetlerini dile getiren işletme temsilcileri, Belediye’nin bu konudaki çabalarını takdir ettiklerini başkanla paylaştılar. Başkan Polat da fuarların Malatya’mız için önemli olduğunu belirtip bu konudaki çabaların her yıl daha da iyileştirilerek devam edeceğini söyledi.

 

 

Başkan Polat: “Yöresel Lezzetleri Memleketlerinden Vatandaşlarımızın Sofralarına Getirdik”

 

 

Türkiye’nin hemen hemen bütün illerinden birçok ürünün yer aldığı Fuar’da, Malatyalıların Çorum’a gitmeden leblebi bulacağı, Hatay’a gitmeden zeytinyağı alacağı, Gemlik’e gitmeden zeytini sofrasına taşıyacağını belirten Başkan Polat: “45 ilden 120 firmayı fuarımızda misafir ediyoruz. Malatyalı hemşehrilerimiz istedikleri ürüne en doğal ve taze bir şekilde tek bir çadırın altında ulaşabilirler” dedi.

Büyükşehir Belediyesi olarak “Bir yandan şehrimizin altyapı ve üstyapısını yenileyerek gelecek nesillerimize modern bir Malatya bırakmak için çalıştıklarını” belirten Başkan Polat “Diğer taraftan vatandaşlarımızın kültürel, sosyal alanda faydalanabilecekleri faaliyetler düzenliyoruz. Durmadan, yorulmadan “Memleket emektir” deyip sanat merkezleri, kültür evleri, hayvanat bahçesi, hayvan barınağı gibi birçok tesisi halkımızın hizmetine sunduk. Sunmaya da devam edeceğiz” dedi. 

 

 

Başkan Polat: “Her Yıl Üzerine Yeni Şeyler Katarak Geliştiriyoruz”

Fuar esnafıyla yaptığı hasbihalde Başkan Polat: “Her sene düzenli olarak fuarlar düzenlemekteyiz. Bu sene 4.sünü düzenlediğimiz ‘İl İl Yöresel Lezzetler Fuarında vatandaşlarımız her ilin lezzetlerini tatma imkânı bulacaklar. Her yıl bir önceki yıl gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerin üzerine yeni şeyler katarak devam etmeyi hedefliyoruz.” dedi.

 

 

Alışveriş için Fuar’a gelen vatandaşların yoğun ilgisine mazhar olan Başkan Polat, stantlarda fuarda bulunan vatandaşlara ikramlarda bulundu.

 

 

 

 

 

 

Galeri