CEMİL MERİÇ’İ ANLAMAK

Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde Kültür A.Ş’nin organizasyonunda gerçekleştirilen Cemil Meriç Anısına temalı 8. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı etkinlikleri kapsamında onur konuğu Ümit Meriç ile Cemil Meriç’in öğrencileri olan Cevat Özkaya ve Necdet Subaşı’nın katılımlarıyla gençlerle hasbihal gerçekleştirildi. 

Kültür A.Ş çalışanlarının koordinesinde aylar öncesinden başlayan hazırlıklarla Malatya’daki bazı liselerde okuyan gençlerden yine Malatya’da faaliyet gösteren STK gönüllülerinden öğretmen, memur ve üniversite öğrencilerinden oluşan Cemil Meriç Okuma Grupları oluşturuldu. Cemil Meriç Okuma Grupları Projesi kapsamında 300 okuyucuya Cemil Meriç’in Bu Ülke, Umrandan Uygarlığa ve Mağaradakiler ile Ümit Meriç’in Babam Cemil Meriç adlı eserleri hediye edildi. 

30 grup sorumlusunun gözetiminde okunan ve değerlendirilen kitaplar çerçevesinde 28 Nisan 2019 Pazar günü grup üyelerinin katılımıyla Sabancı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen hasbihal programında Ümit Meriç, Cevat Özkaya ve Necdet Subaşı gençlerle Cemil Meriç’i konuştular. 

İki bölümde icra edilen programın ikinci bölümünde ise gençler, sorularına cevap aradılar.