Ehl-i Beyt Sevgisi ve Kerbela

Malatya’da ‘Ehl-i Beyt Sevgisi ve Kerbela olayı’ anlatılacak 

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafından Muharrem ayı dolayısıyla 'Ehl-i Beyt Sevgisi ve Kerbela’ adlı program gerçekleştirilecek. 

16 yıldır düzenlenen ve Malatya’da bir gelenek halini alan “Ehl-i Beyt Sevgisi ve Kerbela” programına sohbetleriyle şair ve yazar Serdar TUNCER, mersiyeleriyle Irak’tan Seyyid Hayder EL MUSAVİ, Türküleri ve deyişleriyle Sanatçı Ender BALKIR  konuk olarak katılacaklar. 

Program öncesi aşure ikram edilecek

21 Eylül 2018 Cuma günü, Saat 19.30’da Atatürk Kapalı Spor Salonunda gerçekleşecek olan programda Ehl-i Beyt Sevgisi ve Kerbela olayı ele alınacak. Katılımcılara program öncesi aşure ikram edilecek.

Ehl-i Beyt Sevgisi ve Kerbela

Ehl-i Beyt Sevgisi ve Kerbela adlı etkinliğin Malatya’da 16 yıldır düzenlendiğini belirten Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın: “Bu yıl da birbirinden değerli konuklarımızın katılacağı Ehl-i Beyt Sevgisi ve Kerbela programında Kerbela’da yaşananlar ele alınacaktır. 

Kerbela şehitlerini rahmetle anıyoruz. Sevgi ve saygıyla onların aziz hatıralarını anıyoruz. Muharrem ayında idrak ettiğimiz Aşure günlerinin kardeşliğimize, birliğimize ve dirliğimize kapı olmasını yüce Allah’tan temenni ediyorum. 

Muharrem ayı Müslümanlar için vahim olayların yaşandığı hüzün ayıdır. Bu ayda haksızlıklara karşı başkaldıran Allah rasulünün torunu Hz. Hüseyin şehit edilmiştir. Tarihin kırılma anlarından biridir. 

Kültür A.Ş olarak her yıl yaşanan elim olaydan ders çıkarmak ve bu tarz olayların bir daha yaşanmaması için “Ehl-i Beyt Sevgisi ve Kerbela” programını gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın, 21 Eylül 2018 Cuma günü, saat: 19:30’da Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşecek olan “Ehl-i Beyt Sevgisi ve Kerbela”  programına bütün Malatyalıları davet etti.

“Ehl-i Beyt Sevgisi ve Kerbela” programında sohbetleriyle şair ve yazar Serdar TUNCER, mersiyeleriyle Irak’tan Seyyid Hayder EL MUSAVİ, Türküleri ve deyişleriyle Sanatçı Ender BALKIR sizlerle olacaklar… 

Programın Adı: Ehl-i Beyt Sevgisi ve Kerbela

Yer: Atatürk Kapalı Spor Salonu 

Tarih: 21 Eylül 2018 – Cuma

Saat: 19.30