GENÇLER HER YERDE OKUYOR
8. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı “Gençler Her Yerde Okuyor” etkinliği kapsamında fuara ilgiyi artırmak, kitap okumanın önemine dikkat çekmek ve okuma hususunda farkındalık oluşturmak için Sivil Toplum Örgütlerinin gönüllülerinden ve liseli gençlerden oluşan gruplar, şehrin farklı yerlerinde kitap okuma etkinlikleri gerçekleştirdiler.

Kültür A.Ş koordinasyonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve STÖ gönüllülerinin gerçekleştirdiği etkinlikte renkli görüntüler yaşandı.

Etkinliğe katılan gençler duygularını şöyle dile getirdiler:

“Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.'nin desteği ile kitap okumanın önemi hususunda farkındalık oluşturmak amacıyla böyle bir faaliyet düzenledik. Tamamen gönüllü olarak üstlenip yaptığımız bu faaliyet, Malatya’mızın güzel insanlarının oldukça ilgisini çekti.

Özellikle Yeni Camii önü, park ve bahçeler gibi açık alanlarda gerçekleştirilen kitap okuma faaliyetlerine halkımızdan aldığımız olumlu mesajlar, bizi çok mutlu etti. Halkımızın kitap okuma halkalarımıza dâhil olması, Victor Hugo'nun tabiriyle ''Okuma ihtiyacı barut gibidir, bir kere tutuşunca asla sönmez!" sözlerinin ne kadar da geçerli olduğunu bizlere gösterdi.

7'den 70'e her kesimden insanımız bu etkinliğimize hem destek oldular hem de katılım göstererek etkinliğimize renk kattılar. Bu da kitap okumaya yapılan farkındalığın ne denli önemli olduğunu bizlere gösterdi.”