Türkiye’nin birbirinden farklı yöresel ürünleri ve lezzetleri Malatya’da buluşuyor. 

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan ‘İl İl Yöresel Ürünler Fuarı’ 20 Ekim’de kapılarını açıyor.  

Fuar öncesi basın toplantısı düzenleyen Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sabri Akın, 20 Ekim’de başlayacak olan fuarın 29 Ekim 2017 tarihine kadar açık olacağını söyledi. 

Akın; “Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş olarak, ilimizi tanıtmak, kültürel değerlerimizi yaşatmak ve yaygınlaştırmak aynı zamanda ilimizin ekonomik anlamda canlanması için zaman zaman bu tarz etkinlikler ve fuarlar düzenliyoruz” dedi. 

Açılış 20 Ekim 2017 Cuma Günü 

Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz İl İl yöresel ürünler fuarımız 20 Ekim 2017 Cuma günü, saat 14.00’de Büyükşehir Belediyesi Fuar alanında gerçekleşeceğini söyleyen Akın, temel hedefimiz Türkiye’nin farklı lezzetlerini ve yöresel ürünlerini Malatyalı hemşerilerimizle buluşturmak istiyoruz diye belirtti. 

Yöresel Ürünler Fuarına 100 firma katılıyor

Bu yıl fuar alanını 4 bin metrekareye çıkardıklarını söyleyen Akın, İl İl Yöresel ürünler fuarına  50 ilden 100 firmanın katılacağını söyledi. 

İl İl Yöresel Ürünler Fuarı ilk açıldığı yıldan itibaren Malatyalı hemşerilerimizin beğenisini kazanan ve bu ilginin her geçen yıl daha da arttığını söyleyen Akın, bu fuarımızı herkes sahipleniyor. İlgi gösteriyor. 7’den 70’e herkesi 20 -29 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek olan fuarımıza bekliyoruz.

Her bölgeden ve ilden yöresel ürünlerin sergileneceğini kaydeden Akın, “Edirne’den Kars’a ülkemizdeki bütün yöresel ürünleri inşallah Malatya’da halkımızın beğenisine sunacağız.” dedi.

Akın son olarak; 2-3 yıllık bir süre içerisinde fuarımıza sahiplik eden bütün Malatyalı hemşerilerimize çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda yapmış olduğumuz bu tür çalışmalarımıza desteklerini esirgemeyen Sayın Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve değerli basın mensuplarına teşekkürlerimi sunuyorum.