İl İl yöresel Ürünler Fuarı... A'dan Z'ye her şey var

Türkiye’nin birbirinden farklı ve güzel yöresel ürünleri, lezzetleri ve tatları Malatyalıların hizmetine ve beğenisine sunuluyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafından gerçekleştirilen Malatya’da 3. İl İl Yöresel Ürünler Fuarı devam ediyor. Malatyalılar açıldığı günden itibaren “İl İl Yöresel Ürünler Fuarına” yoğun ilgi gösteriyor.

Bu yıl 3. Kez kapılarını açan İl İl Yöresel Ürünler Fuarı devam ediyor.

7’den 70’e herkesin ziyaret ettiği fuarda 50 İl’den katılan 100 firma Türkiye’nin farklı yöresel ürünlerini Malatyalıların beğenisine sunuyor. 

Fuarda A’dan Z’ye her şey var 

Malatya İl İl Yöresel Ürünler Fuarına eşi ve çocuklarıyla birlikte gelen Tuğrul Aygül; “ İlk kez fuara katıldım. Fuarı çok güzel buldum, aradığımız bütün yöresel ürünler A’dan Z’ye her şey var. Büyükşehir Belediyesine böyle güzel bir organizasyon gerçekleştirdiği için teşekkür ederiz. Belediyemizden memnunuz dedi.

Sabırsızlıkla İl İl Yöresel Ürünler Fuarını Bekliyoruz

İl İl Yöresel Ürünler Fuarını çok sevdiklerini ve her yıl sabırsızlıkla beklediklerini söyleyen Tarık ve Sultan Ayaz çifti, Fuara her yıl çocuklarıyla geldiklerini söylediler. 

Sultan Ayaz “Açıldığı günden beri il il yöresel fuarına katılıyoruz, yöresel ürünler fuarını çok seviyoruz, çok memnunuz. Yöresel ürünler fuarının açılmasını sabırsızlıkla bekliyoruz. Malatya Büyükşehir Belediyesine böyle bir organizasyon gerçekleştirdiği için teşekkür ediyoruz” dedi. 

Tarık Ayaz “Malatya Büyükşehir Belediyesi bu tür fuarları yaparak Malatyalılara çok güzel bir hizmet sunuyor. Büyükşehir Belediyemiz sayesinde her şehirden, her yöreden tatları tatmış ve almış oluyoruz. Çocuklarımız içinde farklı bir etkinlik, sosyal aktivite oluyor, buradaki ortamı görüp eğleniyorlar. Çok güzel bir fuar gerçekleşiyor.  Aslen Mardinliyiz ama Malatya’yı çok seviyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Malatya İnsanı candan ve samimi

Antakya'dan Malatya'ya il il yöresel ürünler için geldiklerini belirten Yasemin Güvez; “Antakya'nın domatesi biberi, salçası, baharatları, zeytinyağı vs ürünlerini satıyoruz. Ürünlerimiz yüzde 100 doğal. Çörek otu taze satıyoruz. Büyükşehir'e bu güzel organizasyon için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Malatya insanının candan ve samimi olduğunu söyleyen Güvez, 1 yaşındaki oğlunu da Malatya'ya getirdiğini söyleyerek, biz satış yaparken oğlumuzda örümcek arabasıyla geziyor, oynuyor ve eğleniyor.

İl İl Yöresel Ürünler Fuarı 29 Ekim Pazar gününe kadar devam edecek.  

İl İl Yöresel Ürünler Fuarı Ziyaret Saatleri: 10.00 - 22.00

Galeri