KADİR GECESİ Özel Programında buluşalım

-         Akın: Kadir Gecesi özel programımıza tüm halkımızı bekliyoruz

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafından 10 Haziran 2018 – Pazar günü teravih namazı sonrası “Kadir Gecesi Özel Programı” gerçekleştirecek. 

10 Haziran Pazar Günü günü saat teravih namazı sonrası 15 Temmuz Millet Meydanı ( Valilik önü) gerçekleştirilecek olan Kadir Gecesi Özel Programına Kuran – Kerim Güzel okuma Türkiye ve Dünya birincisi hafızlar katılacak. 

Kadir Gecesi programı ile ilgili açıklama yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sabri Akın, On bir ayın sultanı Ramazan ayını birlik ve beraberlik içerisinde, Ramazan ayının manevi iklimine uygun bir şekilde bu yılda bitirmek üzere olduklarını söyledi. 

Akın: Malatya Ramazan Geceleri dolu dolu geçti 

Ramazan ayını bu yılda dolu dolu geçirdiklerini kaydeden Akın, “Malatya Ramazan Geceleri etkinliklerimize ramazan ayı boyunca katkı sağlayan gerek sivil toplum kuruluşlarımıza gerek programlarımıza katılan ve renk katan ilahi, ezgi sanatçılarımıza gerekse de yaptığımız çalışmalarda bizleri yalnız bırakmayan çok değerli Malatyalı hemşerilerime çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Ramazan ayının bereket, rahmet, birlik, beraberlik ve kardeşlik ayı olduğunu vurgulayan Akın, “Bu aya ciddi anlamda değer katan ise bu ayda bulunan Kadir Gecesi’dir. Bilindiği gibi Kadir Gecesi Kur’an’ın nazil olduğu gece. İnşallah biz Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ olarak bu gecede bu gecenin ruhuna ve anlamına uygun bir etkinlik gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

Akın: Kadir Gecesi programı 15 Temmuz Millet Meydanı / Valilik önü gerçekleşecek

Kadir Gecesi’nde Malatyalılara Kur-an Kerim, dua ve ilahi programları sunacaklarını ifade eden Akın, “Kadir Gecesi Özel Programımıza Kuran- ı Kerim güzel okuma Dünya Birincisi Remzi Er, Kuran-ı Kerimi güzel okuma Türkiye Birincisi Hafız Âdem KEMANECİ, Mısırlı Çocuk hafız Usame Muhammed El-Huzami ve Grup Dergâh dua ve ilahileriyle bizlerle olacak” dedi.  

Galeri