MABESEM RAMAZAN GECELERİNDE

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafında gerçekleştirilen Malatya’da Ramazan Geceleri her gün farklı etkinliklere sahne oluyor. 

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesine bağlı MABESEM Saz ve Söz Sanatçıları, Büyükşehir Malatya’da Ramazan Geceleri’nde sahne aldı.

Büyükşehir Belediyesi Kültür A,Ş tarafından organize edilen Büyükşehir Malatya’da Ramazan Geceleri, her akşam Teravih Namazı sonrası devam ediyor. Büyükşehir Belediye Binası yanındaki alanda düzenlenen etkinlikler kapsamında MABESEM Sanatçıları program düzenledi. Yoğun ilgi gören programa, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan, daire başkanları, şube müdürleri ile kalabalık vatandaş topluluğu katıldı. 

Tiyatro ve konser

Programda, ilk olarak Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezleri (MABESEM) Tiyatro Sanatçıları sahneye çıkarak İbiş oyunu oynadılar. Çocukları eğlendiren gösterim sonrası MABESEM Saz ve Söz Sanatçıları Tasavvuf Musikisi konseri verdi. Konserde, Malatya Büyükşehir Belediyesi Türk Tasavvuf Musikisi Korosu Solistlerinden Sadık Tunç, sevilen ilahiler seslendirdi.

Program süresince katılımcılara Ramazan Şerbeti ikramı da sunuldu.

Hüsn-ü Hat Atölyesi Standı 
Ayrıca Ramazan Ayı boyunca devam edecek Ramazan Geceleri etkinliğinde MABESEM Hüsn-ü Hat Atölyesi açtığı stantta vatandaşlarla buluşuyor. 

Galeri