Malatya Her Yerde Okuyor - Kitap Okuma Etkinliği

7. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı öncesi üniversite öğrencileri şehrin farklı yerlerinde "Kitap Okumanın Önemine" dikkat çekmek için kitap okudular. Farkındalık oluşturdular...

 

İnönü Üniversitesi Sosyal ve Entelektüel Faaliyetler Topluluğu (İNÜSEFT) üyeleri; Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ'nin desteği ile kitap okumaya farkındalık oluşturmak amacıyla böyle bir faaliyet düzenledik. Tamamen gönüllü arkadaşlarımızın yaptığı bu faaliyet Malatya halkının oldukça ilgisini çekti.

Özellikle Yeni Camii önündeki olumlu mesajlar bizi çok mutlu etti. Halkımızın kitap okuma halkasına dahil olması, Victor Hugo'nun tabiriyle ''Okuma ihtiyacı barut gibidir, bir kere tutuşunca asla sönmez!" sözlerinin ne kadarda geçerli olduğunu bizlere gösterdi. 7'den 70'e her kesimde insanımız bu etkinliğimize hem destek oldular. Hem de katıldılar. Bu da kitap okumaya yapılan farkındalığın ne denli önemli olduğunu bizlere gösterdi.

Kitap Fuarı öncesi farkındalık oluşturmak istedik 

Yapılan bu etkinlikle kitap okuma farkındalığı dışında 28 Nisan 6 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan "Ah Kudüs" temalı 7. Anadolu Kitap Fuarına ilgiyi çekmek istedik. Bu fuar Malatyamız ve ülkemiz adına oldukça önemli bir fuar. Bu fuarı çoğu şehir düzenlemiyorken ilk defa Malatyada düzenlenmesine vesile olan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır'a ve Kültür AŞ'ye teşekkür ederiz. Okurları yazarlarıyla ve doğrudan yayın evleriyle buluşturduğu için minnettarız. Fuarın Malatya'mıza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz.

Galeri