Malatya Ramazan Geceleri devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafında organize edilen Malatya Ramazan Geceleri teravih namazı sonrası farklı etkinliklerle devam ediyor.

Malatya Ramazan Geceleri Grup TİLLO ve Grup Genç’ten sonra Malatya’daki Sivil Toplum Kuruluşlarını (STK) temsilcilerini de ağırlıyor.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Malatya Ramazan Gecelerinde sahne aldı.

Gece okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Program Türk Tasavvuf müzik dinletisiyle Hafız Habib İBAR ve ekibinin müzik dinletisiyle devam etti. İlahi ve ezgileriyle gönül gözüyle gönülleri mest ettiler.

" İlk defa sahne almak nasip oldu "

Hafız Habib İBAR ; “Türkiye Gençlik Vakfının düzenlemiş olduğu Malatya Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu bu güzel programa hepiniz hoşgeldiniz. Kıymetli misafirler idrak etmeye çalıştığımız mübarek ramazan ayını birlikte huzur içinde yaşıyoruz. Ben şahsen 16 yıldır Malatya’dayım ilk defa bu fuar meydanında sahne almak nasip oldu. Malatya Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere siz tüm misafirlerimize tüm Malatyalılara bize bu teveccühü yaşattığınız için gerçekten çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ayrıca Malatya Ramazan Gecelerinde unutulmaya yüz tutmuş geleneklerden biri olan Ramazan şerbeti dağıtılıyor.  Tüm vatandaşlara ikram ediliyor.

 

Galeri