Malatya Ramazan Gecelerine büyük ilgi

Malatya Ramazan Gecelerinde Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileri sahne alıyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafında gerçekleştirilen Malatya Ramazan Geceleri farklı etkinliklere sahne oluyor.

Teravih namazı sonrası Büyükşehir Belediyesi yanı fuar alanında gerçekleşen Malatya Ramazan Gecelerine vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor.
Ramazan Gecelerinde farklı Sivil Toplum Kuruluşları (STK) sahne alarak, yapmış oldukları faaliyetler hakkında bilgi veriyorlar.

Her gün teravih namazı sonrası başlayan Malatya Ramazan Geceleri, Kuran-ı Kerim, Dini sohbet, tiyatro, şiir, gösteri ve ilahi – ezgi sanatçılarının konserleri ile devam ediyor.

Engin: Birbirimize kenetlenmemiz lazım 
DİYANETSEN Malatya Şubesi Başkanı Mehmet Engin; Bin aydan daha hayırlı olan ve kadir gecesinin de içinde olduğu, başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemde kurtuluş olan Ramazan ayının hepimize, ülkemize, İslam âlemine ve insanlığa huzur getirmesini diliyorum. Malatya Ramazan Gecelerini düzenleyen ve bizlere bu imkânı veren başta Malatya Büyükşehir Belediye Başkanına, Kültür AŞ’ye ve tüm emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Zor günlerde geçtiğimiz bu günlerde Filistin, Suriye, Irak, Yemen, Afganistan, Myanmar ve dünyanın birçok bölgesinde insanlık kıyımının yaşandığı söyleyen Engin; Kadın, çocuk, erkek, yaşlı ayrımı yapılmadan insanlığın katledildiği medeniyet adı altında ülkelerin kendi çıkarları için binlerce hatta milyonlarca insana zulmedildiği, katledildiği bir dönemde geçildiğini belirti.

Engin, Terör - soykırım v.b nedenlerle hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralanan kardeşlerimize Allah’tan acil şifalar diliyorum. Bu terör eylemlerini gerçekleştirenleri ve onlara destek veren arkalarında kim veya kimler varsa onları şiddet ve nefretle lanetliyorum. Çünkü ne zaman ki ülkemiz sanayi, ekonomik v.b kalkınma hamlesini gerçekleştirirse hemen bir takım şer odakları devreye giriyor. Ülkemizin kalkınmasının önüne geçmek, birlik ve beraberliğimizi baltalamak ve komşularımızla birbirimizi düşürmek için ellerinden ne geliyorsa her türlü kötülüğü yapmaktadırlar. O halde bize düşen birbirimize kenetlenerek Allah’ın Peygamber Efendimiz (sav) aracılığıyla göndermiş olduğu Kuran-ı Kerim’i okuyarak, en iyi şekilde yaşayarak, peygamber efendimizin (sav) yaşadığı gibi yaşamak ve şer odaklarının içerimize fitne, fesat sokmasına izin vermemektir.

Malatya Ramazan Geceleri programında 04-06 yaş grubu öğrencileri okudukları kuran-ı kerim, ilahi ve yaptıkları gösterilerle gönülleri mest etti. 
Program sonunda çocuklara hediyeler takdim edildi.

Malatya Ramazan Geceleri Yeşilyurt İlçe Müftü Vekili İhsan Mesut Akbaş’ın okuduğu dualarla son buldu.

Galeri