Malatyalılar Kadir Gecesi özel programında buluştu
Kadir Gecesi’nde Malatya’da Kur-an ziyafeti yaşandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ tarafından teravih namazı sonrası Büyükşehir Belediyesi fuar alanı yanında “Kadir Gecesi Özel Programı” gerçekleştirildi. Programa Dünya Hafız Birincileri ve Grup Dergah katıldı. 

Kur’an-ı Kerim ziyafetinin yaşandığı geceye Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan, Malatya Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Erol Yiğit, Malatya Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın ve çok sayıda vatandaş katıldı. 


Kadir Gecesi Özel Programına vatandaşlardan yoğun ilgi

Kadir Gecesi Özel Programına, Dünya Birincisi Hafızlarından Mısır’dan Mohamed Rashed, Çocuk Hafız Mohamed Gamal ve Türkiye’den 2017 Kuran-ı Kerim Güzel Okuma Dünya Birincisi Habib Deveci konuk olarak katıldı. Grup Dergâh okuduğu ilahilerle ve dualarla herkesin gönlünü mest etti.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın; “Ramazan ayının bereket, rahmet, birlik, beraberlik ve kardeşlik ayı olduğunu vurgulayan Akın, “Bu aya ciddi anlamda değer katan ise bu ayda bulunan Kadir Gecesi’dir. Bilindiği gibi Kadir Gecesi Kur’an’ın nazil olduğu gece. Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ. olarak, Kadir Gecesinin ruhuna ve anlamına uygun bir etkinlik gerçekleştirdik” dedi.  

Akın, “Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecemizi birbirinden değerli Dünyaca ünlü hafızlarımızın Kur’an-ı Kerim tilavetleriyle, Grup Dergah’ın dualarıyla ve okuduğu birbirinden güzel ilahileriyle idrak ettiklerini belirtti. 

Akın, Kadir Gecesi Özel Programında bizleri yalnız bırakmayan bütün hemşerilerimize şükranlarımı sunuyorum. On bir ayın sultanı Ramazan ayını birlik ve beraberlik içerisinde, Ramazan ayının ruhuna uygun bir şekilde Malatya Ramazan Gecelerinde 7’den 70’e bütün hemşerilerimizle birlikte dolu dolu yaşamaya ve yaşatmaya çalıştık. 

Bu vesileyle şimdiden İslam aleminin ve hemşerilerimin Ramazan Bayramını kutluyorum. Hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum.  

Kadir Gecesi Özel Programına katılan vatandaşlara geleneksel şerbet ikram edildi. Programa konuk olan dünyaca ünlü hafızlara ve Grup Dergah’a protokol tarafından kayısı ikram edildi. 

Galeri