MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ

“Andolsun, Allah’ın rasulünde sizin için; Allah’a ve ahiret gününe kavuşmayı uman, Allah’ı çok zikreden kimseler için güzel bir örneklik vardır.” (Azhab:21)

19-24 Kasım tarih aralığında “Mevlid-i Nebi Haftası Etkinlikleri” kapsamında “Peygamberimizi Anmak ve Anlamak” üst başlığında Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş ile Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı işbirliğinde bir dizi etkinlik planlandı. 

HAT İLE HZ. MUHAMMED’İ ANLAMAK 

 

19-25 Kasım 2018 tarihleri arasında Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi fuaye alanında "Hat ile Hz. Muhammed’i (a.s) Anlamak" konulu  “Hüsn-i Hat Tezhib Atölye Sergisi” gerçekleştirilecek. 

19 Kasım Pazartesi 2018 saat 14:00’da açılışı yapılacak olan sergi, hafta boyu ziyaretçilere açık olacak.

KANDİL SİMİDİ DAĞITILACAK

Mevlid-i Nebi Etkinlikleri kapsamında Malatya İl Müftülüğü camilerde bir takım programlar gerçekleştirecek. Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş İl Müftülüğünün belirlediği camilerde kandil simidi dağıtımı gerçekleştirecek.

Kandil Simidi Dağıtılacak Camiler

- Yeni Camii

- Turgut Özal Camii

- Eyüp Sultan Camii

- Ahmediye Camii

- Takva Camii

- Necip Fazıl Camii

- Ilıcak Camii

PEYGAMBERİMİ ÖĞRENİYORUM

 

20 Kasım 2018 Salı 10:00-11:30 ile 13:00-14:30 saatleri aralığında Malatya Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda öğrencilerle Hüseyin Goncagül’ün çocuk ilahileri ile Ümit Kaplan’ın İbiş Gösterisi, Kukla ve Çilli, Hacivat ve Karagöz Gösterisi ile "Peygamberimi Öğreniyorum" etkinliği gerçekleştirilecek.

NAAT OKUMA YARIŞMASI

 

"Mevlid-i Nebi Haftası Etkinlikleri" kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Malatya’daki tüm ilçelerde Ortaokul ve Lise kategorilerinde "Naat Okuma Yarışması" düzenleniyor. 

21 Kasım 2018 Çarşamba günü yarışmada dereceye giren öğrencilerin katılımıyla "Naat Okuma Yarışması Finali" gerçekleştirilecek. 

Ödüller

Birinciye tam altın

İkinciye yarım altın

Üçüncüye çeyrek altın 

Ve mansiyon ödülleri 

EFENDİMİZ, ÖNDERİMİZ, PEYGAMBERİMİZ 

 

19-20-21 Kasım 2018 tarihlerinde Çocuk Edebiyatı yazarı ve şairlerinden Ahmet Efe, Malatya’da liselerde gençlerle “Efendimiz, Önderimiz, Peygamberimiz” üst başlığında Peygamber’imizi konuşacak.

19 Kasım 2018 Pazartesi Saat-10:00 Akçadağ Anadolu Lisesi

                                           Saat-13:30 Akmercan Anadolu Lisesi

20 Kasım 2018 Salı Saat-10:00 Sadreddin Konevi Anadolu İmam Hatip Lisesi

                                   Saat-13:30 Kubilay Anadolu İmam Hatip Lisesi

21 Kasım 2018 Çarşamba Saat-10:00 Muhammed İkbal Anadolu İmam Hatip Lisesi

                                              Saat-13:30 Yusuf Kenan Anadolu Lisesi

CAN MUHAMMED

 

23 Kasım 2018 Cuma Saat 19:00 Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi Salonu’nda Malatya Büyükşehir Belediyesi Türk Tasavvuf Musiki Korosu tarafından “Can Muhammed” konseri gerçekleştirilecek.

PEYGAMBERİMİZİ ANMAK VE ANLAMAK

 

24 Kasım 2018 Cumartesi Saat: 19:00’da Ergenokon köprüsü yanında bulunan Yeni Kapalı Spor Salonunda (Şeker Fabrikası Yanı) sohbetleriyle İlahiyatçı, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üyesi, Televizyon Programcısı, yazar Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, ilahileriyle ilahi sanatçısı Abdurrahman Önül Malatyalılarla buluşacak…

ÜCRETSİZ ARAÇ KALDIRILACAK

 

Program kapsamında hemşehrilerimizin rahat bir şekilde salona ulaşımlarını sağlamak için Kanalboyu’nda bulunan Atatürk Kapalı Spor Salonu, Eski Belediye Önü ve Çevre Yolunda bulunan Otobüs duraklarında ücretsiz araç kaldırılacaktır.

Otobüs Kalkış Saatleri: 17:30-18:00-18:30-19:00-1930