Onur konuğu Prof. Dr. İlber Ortaylı'ya büyük ilgi

Bu yıl ki 7. Malatya Anadolu Kitap ve kültür Fuarının onur konuğu olan ünlü tarihçi İlber Ortaylı, ’Kudüs’ konulu konferansında okurları ile biraraya geldi.

 


Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Kültür A.Ş tarafından organize edilen 7. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı yazarlarını ağırlamaya devam ediyor.

7. Malatya Kitap Fuarı etkinlikleri kapsamında fuarın bu yıl ki onur konuğu Ünlü Tarihçi Profesörü İlber Ortaylı Kongre ve Kültür Merkezinde okurlarıyla buluştu.

"Ah Kudüs" konulu programa, Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Göğüs, Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Göğüs; "Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu 7. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı onur konuğu sayın hocamızın İlber Ortaylı'nın konferansını dinlemek için buradayız. Hepiniz hoşgeldiniz" dedi. 

Bu yıl ki ana temamız "Ah Kudüs" Ah Kudüs teması, konusu ünlü tarihçi, İlber Ortaylı ile taçlandı mı daha da anlam kazanıyor. 7 senedir başarılı bir şekilde kitap fuarını düzenlediklerini belirtti.  

Kudüs konulu konferansa ilgi olukça fazla olurken, bazı dinleyiciler ise sahnede oturma fırsatı buldu. Özellikle öğrencilerden oluşan okur kitlesi ile buluşan Tarihçi Yazar Prof.Dr. İlber Ortaylı, Kudüs konusunda dinleyicilerle önemli bilgiler paylaştı. Kudüs üzerinde özellikle son dönemlerde bazı şeyler oynandığını ifade eden Ortaylı, son yaşanan süreçle ilgili de bilgiler verdi.

Konferansın ardından ise Ortaylı, kitaplarını okurları için imzaladı. Uzun kuyruğun oluştuğu imza gününde sevenleri Ortaylı ile fotoğraf çekme imkanı da buldu.

6 Mayıs’a kadar açık olacak Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı kitapseverler saat 10.00 ile 22.00 arasında ziyaret edebilecek.

Galeri