Türkiye'nin Birbirinden Farklı Yöresel Ürünleri ve Lezzetleri Malatya’da Buluşuyor

Türkiye’nin Birbirinden Farklı Yöresel Ürünleri ve Lezzetleri Malatya’da Buluşuyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş, Malatya’nın kültürel değerlerini tanıtmak ve şehrin ekonomik anlamda canlanmasına katkı sunmak amacıyla kitaptan yapı ve dekorasyona, gıdadan yöresel lezzetlere bir takım fuarlar düzenliyor. 

Bu kapsamda dördüncüsü düzenlenecek olan ‘İl İl Yöresel Ürünler Fuarı’ 20 Ekim’de kapılarını Malatyalılar için açmaya hazırlanıyor.   

İl İl Yöresel Ürünler Fuarı” Malatyalıları Farklı Lezzetlerle Buluşturuyor 

Edirne’den Kars’a yöresel ürünleri Malatya’da ziyaretçilerinin beğenisine sunan “İl İl Yöresel Ürünler Fuarı” her yıl daha da güçlenerek hizmet sunmaya devam ediyor. 

Malatyalılar 7’den 70’e “İl İl Yöresel Ürünler Fuarı’na” yoğun ilgi gösteriyorlar. Ülke çapında farklı lezzetlerin sergilendiği fuar alanında yapılan ikramların yanı sıra uygun fiyatlarla birinci elden ürünlere ulaşmış olmanın keyfini yaşıyorlar.

Pazar Hareketlenecek… 

İl İl Yöresel Ürünler Fuarı, ekonomik kalkınmaya katkı sunuyor. Fuar, bir yandan sektörde yer alan firmaların birbirleriyle iş ilişkilerine ve işbirliğine zemin hazırlarken diğer yandan oluşturulan canlı atmosferde ekonomik canlanmayı sağlamış oluyor. 

Binlerce tüketicinin ziyaret ettiği fuarda katılımcı firmalar ürünlerini pazarlama imkânı buluyorlar. 

Yöresel Ürünler Fuarına Yüzlerce Firma Katılıyor

Bu yıl 4 bin 800 metrekarelik alana kurulan İl İl Yöresel Ürünler Fuarı’na 45 ilden 120'yi aşkın firma katılacak… 

20 Ekim’de başlayacak olan fuar, 28 Ekim 2018 tarihine kadar devam edecek. 

Açılış 20 Ekim 2018 Cumartesi Günü 

Bu yıl dördüncüsünü gerçekleştireceğimiz İl İl Yöresel Ürünler Fuarı 20 Ekim 2018 Cumartesi günü, saat 14.00’de Büyükşehir Belediyesi Fuar alanında gerçekleşecek. Malatyalılar, fuarda Türkiye’nin farklı lezzetleriyle ve yöresel ürünleriyle buluşacaklar.