15 TEMMUZ DİRİLİŞ DESTANI
15 TEMMUZ DİRİLİŞ DESTANI

15 Temmuz, bir halkın yeniden dirilişinin, bir milletin değerlerine sahip çıkışının destanıdır.  

Malatya Büyükşehir Belediyesi, “15 Temmuz gecesi yaşananları unutmadık, unutturmayacağız” sloganıyla yaşananları unutturmamak, gelecek nesillere destanı aktarmak için bu destanın yazıldığı tarih olan 15 Temmuz’da “Demokrasi Nöbeti ve Şehitlerimizi Anma” Programı gerçekleştiriyor. Her yıl dünyaya “15 Temmuz Millet Meydanı”nda biriz, tekiz, birliğiz mesajı veriliyor.

Tüm yurt sathında olduğu gibi Malatya’mızda da yüzbinler, vatanın ve milletin bekası için, nesillerin geleceği için onurlu bir direniş gerçekleştirdiler. “Vatan sevgisi imandandır” düsturunun gereği ülkemiz üzerinde emelleri olanların emellerini boşa çıkartmak için en kritik saatlerde Başkomutan, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla alanları doldurup günlerce nöbette kaldılar.

Türkiye Halkı, Tarihine Şanlı Bir Sayfa Daha Ekledi 

15 Temmuz’da Türkiye halkı; “Söz konusu vatansa gerisi teferruattır” diyerek genci yaşlısı, erkeği kadını çocuğu 7’den 77’ye ülke sathında meydanlara çıkarak F16’la kafa tutup, tankların önüne göğsünü siper etti. Kurşun yedi, şehitler verdi ama asla durduğu yerden geri adım atmadı. Türkiye halkı, vatanın asıl sahipleri olarak alanlara çıkıp hainlere geçit verilmeyeceğini haykırıp hain darbe girişimini akim bıraktı.

Yöneticilerine sahip çıkarak ihanetler çemberini kırıp tuzla buz etti. Yazdığı kahramanlık destanıyla tarihine şanlı bir sayfa daha ekledi. Vatan üzerinde hesabı olanlara, bu memleketin aleyhine düşüncesi olanlara heveslenirseniz kursağınıza diziliriz mesajı çok güçlü olarak verildi.

15 Temmuz bir işgal girişimiydi. Terör örgütleriyle omuz omuza hareket eden hainlerin amaçları uluslararası bağlantıları da bulunan çetelere vatanı peşkeş çekmekti. Ama Türkiye halkı kahramanlığı ve sağduyusu ile bu alçak ihanet şebekesine geçit vermedi. Darbe girişimini püskürtüp ihanet şebekelerine tarihi bir ders verdi. 15 Temmuz işgal girişimini “15 Temmuz Diriliş Destanına” dönüştürmeyi başardı.