Malatya Kültür AŞ, 20. EMITT Fuarı'nda

Malatya’nın turizm alt yapısı ve zenginlikleri, 20. Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) tanıtılıyor. 

28-31 Ocak tarihlerinde EMİTT Fuarı’nda Malatya ve ilçelerinin doğal, kültürel, tarihi güzellikleri ile yöresel ürünleri 12. holde bulunan 96 metrekarelik stantta ziyaretçilerle buluşturuluyor. 

Fırat Kalkınma Ajansı’nın finansal desteğiyle İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından kiralanan 96 metrekarelik standa, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Esenlik A.Ş., Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş., Yeşilyurt, Battalgazi, Arapgir, Pütürge, Darende, Yazıhan ve Kuluncak belediyeleri ve Kültür ve Turizm Bakanlığından belgeli sektör temsilcileri katkı sağladı.

Dünyanın en büyük, en saygın turizm fuarları arasında gösterilen EMITT Fuarı'na katılan Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş, yapmış olduğu farklı çalışmalarla dikkat çekiyor. 

Akın: EMİTT Fuarı’nda Malatya’mızın kültür yapısına ve turizmine katkı sunmaya çalışıyoruz

İstanbul TÜYAP Fuar alanındaki 12. holde açılan Malatya standı hakkında bilgi veren Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın, Uluslararası bir fuarda Malatya’nın tanıtımını yaptıklarını belirtti.

Akın, “Yaklaşık 80 ülkeden ve bütün illerimizden bir katılım oldu. Her yıl olduğu gibi bu yılda Malatya’mızın kültür yapısını ve turizmine katkı sunmaya çalışıyoruz. İstanbul’da yaşayan bütün Malatyalıları standımızı ziyaret etmeye davet ediyorum. Bu fuar sayesinde Malatya’nın ekonomisine, turizmine katkılar sağlayacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

FUAR’DA MALATYA’MIZA ÖZEL ETKİNLİKLER OLACAK
Akın, “20. EMİTT Fuarı’nda özel bir Malatya günü düzenleyeceğiz. İstanbul’daki tüm vakıf ve derneklerimizi şimdiden davet ediyoruz” dedi.
Diğer yandan fuarın ilk gününde yoğun ziyaretçi akını oldu. Malatya standını gezen ziyaretçiler arasında Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Protokol üyeleri; Sanatçılar Selahattin Alpay, Aydın Aydın ile Malatyalı İş Adamı Abdulkadir Eriş ve çok sayıda tanınmış isimler yer aldı. 

Galeri