Bursa İl Dernekleri Federasyonu (BİLDEF) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “2. Anadolu Günleri” Fuarında Malatya standı yoğun ilgi gördü.  "Anadolu’nun bütün renkleri Bursa’da" sloganıyla bu yıl ikincisi düzenlenen 2. Anadolu Günleri’nde Malatya bütün ilçeleri ile tanıtıldı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı öncülüğünde Kültür A.Ş organizasyonuyla Malatya’nın tüm ilçelerinin yer aldığı Bursa 2. Anadolu Günlerinde, Malatya'nın tüm renkleri, kültürü tanıtıldı. Ünlü akınına uğrayan Malatya standı büyük ilgi gördü. 
Bursa’da Malatya standına ünlü akını

Bursa 2. Anadolu Günleri Fuarının ilk gününde Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Vali Yardımcısı Emin Osman Bulgurlu ve İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman gibi birçok ünlü isim Malatya standını ziyaret etti. 
Vatandaşlarında yoğun ilgi gösterdiği 2. Anadolu Günleri Fuarında Malatya standını, Bursa Müftüsü Mehmet Emin Ay, Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ Müdürü Rıfat Bakan ziyaret etti.  Ziyaretçileri ağırlamaktan ve misafir etmekten onur duyduğunu belirten Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın konuklara kayısı ikramında bulundu.
Bursa Anadolu Günleri’nin 3. Gününde ise Malatya standına ilgi devam etti. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Bursa Ak Parti İl Başkanı Cemalettin Torun ziyaret etti. Kayısı dönerinin tadına bakan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe misafirlere de ikramda bulundu.

Bursa 2. Anadolu Günleri Tanıtım Fuarına Malatya Kuluncak İlçesi Belediye Başkanı Mehmet Boyraz, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıltaş, Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, Kale Belediye Başkanı Cemal Akdemir katıldı. 4 gün boyunca ilçelerinin kültürel ve turizm tanıtımlarını yaptılar. Ziyaretçilere bilgi verdiler.  

Akın: “Bursa’da Yoğun İlgi gördük”
Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın " Bursa fuarında Malatya’mıza ilginin fazla olması bizleri oldukça memnun etti. Bursa’da Malatya’mızın kültürel değerlerini tüm ilçelerimizle, tüm renklerimizle tanıttık ve Malatyalı hemşerilerimizle Bursa’da buluştuk. Hasret giderdik. Bu buluşmada bizleri yalnız bırakmayan Bursa’da yaşan Malatyalı hemşerilerimizi, Bürokratlarımıza ve Sivil Toplum Kuruluşlarımıza çok teşekkür ediyorum. 23-28 Mart süresince fuarda kayısımızın tanıtımını da gerçekleştirdik" dedi.  

Galeri