MALATYA TANITIM GÜNLERİ
Malatya Tanıtım Günleri’yle Malatya rüzgârı estiriliyor…

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya Valiliği işbirliği ile Kültür A.Ş organizasyonuyla İstanbul, Ankara ve Bursa’da Malatya’daki kamu kurum ve kuruluş, Oda ve STK’ların katılımıyla “Malatya Tanıtım Günleri” düzenliyor.

Malatya’nın bütün değerleriyle tanıtıldığı, “Malatya Tanıtım Günleri’nde” gurbetteki Malatyalılarla birlikte İstanbul, Ankara ve Bursalılara Malatya’nın lezzetleri, kültürel değerleri ve sahne etkinlikleri sunulmaktadır. Malatya ile ilçelerindeki tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra yöreye ait değerleri de açık alanda yapılan giydirmelerle ziyaretçilerin hizmetine sunulmaktadır.

Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından organize edilen etkinlikte, Malatya Büyükşehir Belediyesi Malatya ve ilçeleri ile ilgili etkin bir tanıtım yapıyor. Büyükşehir Belediyesi standının yanı sıra, MASKİ, MABESEM ve Kent Konseyi için ayrı ayrı stantlar açılıyor. Açılan stantlarda Malatya’nın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi ile yan kuruluşları tarafından yapılan yatırım ve hizmetleri çeşitli materyallerle tanıtılmakta, yapılan çalışmalar ziyaretçilerin beğenisine sunulmaktadır.

Malatya Büyükşehir Belediyesi standında ziyaretçilere başta kuru kayısı olmak üzere kayısı ürünleri ile tandır ekmeği ve diğer kuruyemişler ikram edilmektedir.