Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül adının verildiği park halkımıza hizmet veriyor. Eskiden Sümerbank iplik fabrikasının lojmanlarının bulunduğu yerin yıkılıp park haline dönüştürülmesiyle yapılmıştır. Park yapılırken daha önce lojman etrafında olan ağaçların zarar görmemesi için azami çaba sarfedilmiştir. Şehir merkezinde bulunan park halk için temiz hava deposu görevi görüyor.

Parkın içinde alış veriş merkezleri, yürüyüş yolu, kafeteryalar, kamelyalar, banklar, çocuk oyun alanı, restaurant, spor alanı olarak kullanılabilen spor aletleri grubunun bulunduğu alan, fıskiyeli süs havuzları ve dumansız piknik alanı bulunmaktadır. Ailece gidilip eğlenilebilecek güzel parklarımızdan biri.

Parkta aynı zamanda Osmanlı mimarisini sergileyen çeşme bulunmaktadır. Parkın bir bölümü güllerle donatılmış etrafına banklar yerleştirildiği için gül kokusunu hissedebileceksiniz.

Parkta belediye tarafından eğlenceler, özel geceler, konserler verilmekte. Parkın karşısında Malatya Park Avm isimli alışveriş merkezi, Malatya Belediye binası ve Polis evi bulunmakta.

Galeri